O akcji

Dwa filary akcji

 

Filar teoretyczny:

Kontakt z książką nie kończy się na odczytaniu treści.

Chcemy, by książka była pretekstem do rozmów, zabaw, przygód literackich całej rodziny. Poprzez naszych ekspertów postaramy się opowiedzieć rodzicom jak wiele w rozwój dziecka może wnieść praca poprzez zabawę z tekstem literackim ale także grafiką literatury dziecięcej. Chcemy namówić rodziców do zabaw literackich jeszcze zanim dziecko pozna przymus lekturowy i potrzebę obowiązkowego „przerabiania” tekstu.

 

Filar praktyczny:

Zapraszamy do współpracy czołowe wydawnictwa literatury dziecięcej aby podzieliły się doświadczeniami, na przykładzie własnych tekstów zaprezentowały jak szeroko może działać w oparciu o tekst, jak pracować z ilustracją.

Na naszych warsztatach postaramy się zainspirować rodziców prezentując aktywności organizowane na bazie fabuły, przekłady intersemiotyczne, warsztaty, zajęcia dramatyczne.

W akcję włączamy twórców literatury dziecięcej: autorów oraz plastyków – ilustratorów literatury dziecięcej.

 

Wszystkie poczynania akcji oraz materiały dla rodziców będą na bieżąco publikowane na tej stronie.

 

Zapraszamy też do wymiany informacji samych rodziców.

 

Akcja zdobyła poparcie Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz honorowy patronat Polskiej Sekcji Ibby. Głównym partnerem akcji jest Wydawnictwo Znak.

O akcji – pozostałe:

  • Misja akcji

    Naszą misją jest inspirowanie rodzica do twórczej pracy z dzieckiem. Pracy poprzez zabawę, wplecionej w naturalne codzienne czynności i aktywności malucha.

    więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018