O akcji

Misja akcji

Pragniemy poszerzyć świadomość potrzeby i pozytywnych konsekwencji edukacji kulturalnej wśród najmłodszych realizowanej w środowisku domowym.

 

Naszą misją jest inspirowanie rodzica do twórczej pracy z dzieckiem. Pracy poprzez zabawę, wplecionej w naturalne codzienne czynności i aktywności malucha. 

 

Podkreślamy rolę rodzica jako przewodnika dziecka wprowadzającego go w świat kultury, a w szczególności literatury dziecięcej.

 

Chcemy pomóc rodzicom poprzez udostępnienie materiałów do w celowej i świadomej pracy nad tekstem literackim oraz jego kontekstami.

 

Wierzymy, że potrafimy zainspirować rodziców do dalszych twórczych działań przez publikowanie metodycznych zabaw literackich, organizowanie eventów  oraz akcji konkursowych.

 

 

O akcji – pozostałe:

  • Dwa filary akcji

    Jak zawsze chodzi nam o świetną zabawę, tyle, że tym razem merytorycznie przygotowaną, wartościową, rozwijającą określone umiejętności dziecka.

    więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018