Inspiracje

 • Co dziś spotkało Kapturka?

  Opowiadając kolejne historię dodajemy często nowe postacie lub zwierzęta szczegółowo o nich opowiadając. Dziecko zatem uczy się nazw oraz zwyczajów rożnych leśnych stworzeń.

  więcej
 • Namaluj to co siedzi Ci w głowie

  Zabawa ta umożliwia dziecku rozwój wyobraźni,pomaga nauczyć skupienia, a przede wszystkim pokazuje dziecku,że książki nie tylko się czyta, ale można je też malować.

  więcej
 • Bajkowy świat

  Czasem, gdy córeczka nie ma ochoty na prace plastyczne, do zabawy wykorzystujemy klocki, z których mała buduje cały bajkowy świat.

  więcej
 • Bajeczka o królewnie Karolinie

  Z takiego niewinnego pomysłu wyszedł cały miesiąc nauki i zabawy jednocześnie, bycie razem z rodzicami i rodzeństwem.

  więcej
 • W świecie bajek

  Minimalna liczba uczestników to dwie osoby, jeśli potrzeba więcej osób do zabawy wykorzystujemy wtedy lalki lub pluszowe maskotki.

  więcej
 • Jabłonka

  Bliźniaki wytrzymały, nie darły kartek i były zaangażowane, a starsza siostra też wyglądała na zadowoloną...

  więcej
 • Kubuś poznaje wieś

  Jak teraz patrzę na naszego smyka, to uczy się także dzięki temu zabawy samodzielnej, bo nie zawsze jestem mu potrzebna...

  więcej
 • Domowy teatrzyk

  Domowy teatrzyk uczy dziecko kreatywności, samodzielnego myślenia, spostrzegawczości a nawet dodaje mu pewności siebie.

  więcej
 • Gra planszowa

  Córka zawsze chętnie czytała , ale jeżeli wie , że będziemy rysować grę , robi to jeszcze chętniej.

  więcej
 • ...

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018