Inspiracje

 • Na odsiecz przeziębieniu!

  Ponieważ książki z serii "Na sygnale. Dr Orzeszko zawsze na czas" Wojciecha Feleszki cieszą się u nas ogromnym powodzeniem, "ubarwiamy" to czytanie rożnymi działaniami (o charakterze prozdrowotnym).

  więcej
 • Zabawa w telewizję

  Książka podsuwa wspaniały pomysł co zrobić gdy nasze dziecko przesiaduje za długo przed telewizorem. Zabawa rozwija wyobraźnię - dziecko wymyśla nowe programy np. naśladuje mnie jak gotuję, albo w programie motoryzacyjnym naśladuje tatę, który naprawia samochód.

  więcej
 • Czytanie od dnia narodzin

  Nie jest łatwo nauczyć dziecko czytać, równie trudno jest zacząć stawiać z nim pierwsze kroki w czytaniu. Zdając sobie z tego sprawę zdecydowałam się przyzwyczajać mojego synka od najmłodszych lat do zainteresowania książką.

  więcej
 • Teatrzyk wyobraźni

  Jak wzbudzić ciekawość malucha, by uważnie nas słuchał? Sposoby czytania bajek i baśni, które wywołują pozytywne myśli w ich wyobraźni.

  więcej
 • Kapturek

  Dzięki książkowym zabawom dziecko kształtuje swoją wyobraźnię, rozwija mowę (tak było w przypadku małej Bożenki) - uczy się składać zdania i nadawać logiczny sens całości wypowiedzi. Jednocześnie dowiaduje się co może być niebezpieczne, tutaj las i przebiegły wilk. Nauczyły się też, że należy pomagać innym, tak jak Kapturek pomógł babci, czy leśniczy Kapturkowi...

  więcej
 • Zabawa książką Lokomotywa

  Myślę, że nie jestem jedyną mamą, która z całą świadomością wykorzystuje treści książek i wierszy dla dzieci do zabawy oraz kształtowania prawidłowych postaw swoich pociech. Zabawa książką wychowuje i nigdy nie jest nudna...

  więcej
 • Jestem bohaterem bajki/wiersza

  Czytam mojemu synkowi jego ulubione wiersze, a potem wyobrażamy sobie, że jesteśmy bohaterem/bohaterami wiersza i poprzez zabawę, naśladowanie bądź rysowanie doskonale się bawimy. Przykładowo kiedy czytam synkowi wiersz Juliana Tuwima pt."Dyzio Marzyciel" leżymy sobie na łóżku i wyobrażamy sobie wszystkie rzeczy, o których marzył Dyzio...

  więcej
 • Poszukiwacze skarbów

  Poszukiwacze skarbów - gra zespołowa na podstawie książki Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty ,,Gdy pada deszcz” ,,Szukamy skarbów” i ,,Skrzynia mędrców”)

  więcej
 • Posłał Kozioł Koziołeczka - zabawa z tekstem

  Wierszyk ten (zresztą - nie tylko ten) daje nieograniczone możliwości zabawy, interpretacji tekstu słowem, ciałem, zabawkami. Piękna nauka osnuta zabawy woalem...

  więcej
 • Nasz teatr

  Przede wszystkim grając treść wiersza jestem przekonana ze córka lepiej go rozumie, wcielając się w role bohatera myśli jak on a wiec także pojmuje pobudki jakimi się kieruje w danej sytuacji

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018