Inspiracje

 • Oswajamy potwory z Bolkiem i Lolkiem

  Maluchy często boją się potworów, które czają się pod łóżkiem, w szafie, w ciemnym kącie dziecięcego pokoju.

  więcej
 • Malujemy i czytamy zarazem

  Kiedy ostatni raz pisałam do Państwa mój 1,5 roczny synek był na etapie oswajania się z książka. Dziś wiem, że moje starania nie poszły na marne, bo mały chętnie sięga po bajeczki i przegląda obrazki.

  więcej
 • Rymowanki

  Gdy byłam małą dziewczynką bardzo lubiłam książki, na tamte czasy było ich nie wiele ale nawet czarno-biała zwykła gazeta dawała mi wiele satysfakcji, podczas gdy rodzice czytali ja wsłuchiwałam się z uwagą w słowa i obrazki zawarte w danej gazecie lub książeczce. Teraz moja córeczka robi tak samo.

  więcej
 • Uczta dla malucha

  Zabawa na podstawie książki Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty ,,Urządzamy sobie pokoik do zabawy” i ,,Gdy pada deszcz”)

  więcej
 • Zabawa z wierszykami z "Kramu z literkami"

  Inspiracją do zabawy stały się wierszyki z książki Wandy Chotomskiej "Kram z literami". Po przeczytaniu wierszyka o danej literce próbujemy "uhonorować" ją jakąś pracą plastyczną

  więcej
 • Kapturek

  Codziennie wspólnie z Kamilką (6lat) i Bożenką (2,5 roczku) czytałyśmy książki dla dzieci, ich ulubioną była opowieść o Czerwonym Kapturku, tak też nazwałyśmy naszą zabawę: Kapturek.

  więcej
 • Zabawy z Feliksem

  Książkę "Nowe listy od Feliksa" "przerobiliśmy" już na wszystkie możliwe sposoby. Zosia lubi tę książkę, bo z jednej strony uczestniczy w ciekawych przygodach i uczy się o nowych dla niej miejscach i czasach.

  więcej
 • Czerwony Las

  Zabawa jest zainspirowana bajką o Czerwonym Kapturku. Jako, że dla mojego synka, Łukasza (lat 5) bajka w oryginale była trochę zbyt brutalna, postawiłam przedstawić mu bajkę inaczej...

  więcej
 • Przygody Piotrusia Pana

  Zabawa w luźny sposób odnosi się do przygód Piotrusia, głównie polega na walce Kapitana Haka i Piotrusia. Zawsze jeden jest Piotrusiem, drugi Hakiem. Przygody są wymyślane na bieżąco i bardzo często odnoszą się do wrażeń wyniesionych w danym dniu z pobytu w przedszkolu, czy też zdarzeń domowych.

  więcej
 • Zabawa z Dziećmi z Bullerbyn

  Proponuję zabawę z dzieckiem w przedziale wiekowym ok. 8 - 11 lat dla którego umiejętność płynnego czytania nie stanowi już większego problemu. Inspiracją może być np. ulubiona książka mojej córki "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren.

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018