Aktualności

Konkurs dla rodziców - nowa edycja!

Na początku listopada zeszłego roku rozpoczęliśmy akcję Czytać tak! Ale jak?
Chcemy razem z Wami budować bazę pomysłów na wspólne rodzinne zabawy literackie, bo przecież czytanie książek nie polega tylko na odczytaniu treści i wsunięciu egzemplarza na półkę. Książka może stać się najwspanialszym przyjacielem dziecka, a my spróbujemy wraz z Wami odnaleźć inspiracje jak tą przyjaźń pogłębić.


Książka, szczególnie dziecięca to nie tylko treść, ale również ilustracja. To nie tylko opowiadanie, ale również zaproszenie do krainy fantazji. Książka to skarbnica pomysłów na zabawy, to najwspanialszy doradca, pocieszyciel. Dziecięcy bohaterowie literaccy to bezsprzeczne autorytety najmłodszych czytelników.

 

Dziś rozpoczynamy nową edycję konkursu dla rodziców:

 

 • Opisz jak Wy bawicie się na podstawie fabuły ulubionych książek 
 • Swoje zgłoszenie prześlij na adres biuro@czasdzieci.pl

 

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące elementy:


1. Nazwa zabawy
2. Ilość uczestników i wiek
3. Opis zabawy
4. Tekst literacki który stał się inspiracją do zabawy
5. Jakie umiejętności dziecko nabywa lub rozwija podczas zabawy; jaką wiedzę przemycamy mu podczas zabawy.


Wszystkie zaakceptowane przez redakcję pomysły zostaną opublikowane na platformie akcji, by służyły innym rodzicom a najciekawsze zostaną nagrodzone książkami wydawnictwa Literatura

 

Do wygrania - książki wydawnictwa Literatura

 

I Etap:

 

 • "Opowiadania z uśmiechem - Polscy pisarze dzieciom"
 • "Afera smoka Nudożera" Andrzej Marek Grabowski
 • "Kacper z Szuflady, Zestaw urodzinowy, Kacperiada"  Grzegorz Kasdepke 
 • "Kaktus dobry pies" oraz "Kaktus szukaj!" Barbara Gawryluk

 

Wyniki już 19 grudnia!

 

 

II Etap:

 

 • "Fochy Fortuny czyli niezwykły słownik Kuby i Buby" - Grzegorz Kasdepke
 • "Przygody królewny Florentynki" Katarzyna Ziemnicka
 • "Kajtek i Yetik podoszą żagle" Paweł Wakuła
 • "Opowiadania wigilijne - pod choinkę od Polskich pisarzy"

 

Potrwa do dnia 8 stycznia!

Aktualności – pozostałe:

 • "Czytać - tak! Ale jak?" - relacja z wakacyjnych warsztatów w Krakowie

  Cykl kreatywnych warsztatów, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią dobiegł końca. Zachęcamy Was do sprawdzenia, jakie ciekawe aktywności podpowiedziały nam książki?

  więcej
 • Wakacyjny cykl warsztatów w Krakowie

  Zapraszamy na cykl kreatywnych, wakacyjnych spotkań dla dzieci i rodziców przy Rynku Głównym w Krakowie. Chcemy uchylić rąbka tajemnicy, skąd osoby prowadzące warsztaty biorą pomysły i jak przygotowują zajęcia, aby były dla dzieci rozwijające i atrakcyjne.

  więcej
 • Relacja z 15. Targów Książki w Krakowie

  W czasie zabaw i spotkań część zespołu przeniosła się do sali seminaryjnej, by po raz kolejny nagrodzić wystawców, którzy szczególnie przyczynili się do uatrakcyjnienia dzieciom pierwszych spotkań z literaturą. W tym roku najciekawsze zabawy literackie zorganizowało wydawnictwo Debit i wydawnictwo Zakamarki. W imieniu dzieci serdecznie im za to dziękujemy...

  więcej
 • Konkurs dla Wydawnictw - druga edycja

  Podczas tegorocznych, jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, portal Czasdzieci.pl oraz Wydawnictwo Znak zaprasza wszystkich Wydawców do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  więcej
 • Sześć wydawnictw wyróżniowych

  Targi Książki w Krakowie zakończyły się miłym akcentem dla sześciu Wydawców, którzy otrzymali vouchery na kampanie reklamowe i niezwykłe skrzydła moli książkowych.

  więcej
 • Oficjalne rozpoczęcie akcji

  Oficjalne rozpoczęcie akcji Czytać – tak! Ale jak? odbędzie się podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie (4 – 7 listopada 2011), gdzie rodzice i dziennikarze będą proszeni o rekomendację odbywających się na Targach najciekawszych i najbardziej wartościowych spotkań z literaturą przeprowadzanych w konwencji zabawy dla najmłodszych. Wytypowani wydawcy otrzymują medale od dzieci i kampanie reklamowe od Portalu CzasDzieci.pl.

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018