Aktualności

Wakacyjny cykl warsztatów w Krakowie

Fundacja Czas Dzieci, w ramach akcji „Czytać – tak! Ale jak?”, zaprasza na cykl warsztatów wakacyjnych dla dzieci i rodziców w Empiku przy Rynku Głównym w Krakowie. W pięć kolejnych niedziel (cztery w sierpniu i pierwsza niedziela września) organizujemy dla was kreatywne spotkania inspirowane książką dla dzieci. Zajęcia poprowadzą znane krakowskie firmy, które na co dzień profesjonalnie i z pasją prowadzą twórcze zajęcia dla dzieci: Duet Justyn (Sztukolotnia), Famiga oraz ŻyWa Pracownia na Kazimierzu.

 

Podczas każdego spotkania, punktem wyjścia będzie jedna książka. Jak nas zainspiruje? Do jakich działań skłoni? Co w nas wyzwoli? Tego dowiecie się przychodząc na warsztaty! A co najważniejsze, każde spotkanie będzie skonstruowane będzie w taki sposób, aby skorzystali z niego zarówno dzieci jak i dorośli. Chcemy uchylić rodzicom rąbka tajemnicy, skąd osoby prowadzące warsztaty biorą pomysły i jak przygotowują zajęcia, aby były dla dzieci rozwijające i atrakcyjne.
Zapewniamy, że każde spotkanie będzie wyjątkowe i różnorodne, jak wyjątkowe i różnorodne są osoby, które będą prowadziły warsztaty!

 

Dlaczego warto?
Dzieci – przekonają się, że książka to nie tylko obowiązek czytania, ale doskonała zabawa rozwijająca ich twórcze myślenie, wyobraźnie i kreatywność.

Dorośli – otrzymają moc inspiracji do twórczych zabaw z dzieckiem, zdobędą praktyczne umiejętności przygotowania zabaw w oparciu o książkę.

 

Harmonogram spotkań (książka i prowadzący):

 • 5 sierpnia – Chotomska, Od rzeczy do rzeczy, wyd. Literatura (Sztukolotnia)
 • 12 sierpnia – Gawryluk, Baltic. Pies, który płynął na krze, wyd. Literatura (ŻyWa Pracownia) + szalony happening z książkami To nie jest książka. Burz i twórz! wyd. Format
 • 19 sierpnia – Urbańczyk, Diego – Kot Krzysztofa Kolumba, wyd. Dookoła Świata (Sztukolotnia)
 • 26 sierpnia - Widmark, Tajemnica kempingu, wyd. Zakamarki (Famiga)
 • 2 września – Dla dorosłych i dla dzieci. Baśnie. Wybrał Program Trzeci, wyd. Znak (ŻyWa Pracownia)

 

Godziny:

 • 12:15-12:45 - happening na Rynku przez Empikiem (bez 5 i 26 sierpnia)
 • 13:00-14:00 - warsztaty w Empiku (dział książek dla dzieci)

 

Miejsce:

Salon Empik Kraków Rynek,

Rynek Główny 5 (Sienna 2)

 

Wszystkie spotkania są bezpłatne!

 

UWAGA! Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem fundacja@czasdzieci.pl

W treści prosimy o podanie następujących informacji:

imię i nazwisko dziecka, wiek oraz termin warsztatów, jaki chcecie zarezerwować.

 

O akcji „Czytać – tak! Ale jak?”

Jej ideą jest inspirowanie rodzica do twórczej pracy z dzieckiem – pracy poprzez zabawę, wplecionej w naturalne codzienne czynności i aktywności malucha. Podkreślamy rolę rodzica jako przewodnika dziecka wprowadzającego go w świat kultury, a w szczególności literatury dziecięcej.

Więcej na www.czytactakalejak.pl

 

Współpracują z nami:

 

Sztukolotnia                        Famiga                           ŻyWa Pracownia

               

 

Salon Empik Kraków Rynek                Wydawnictwo Format          

                    

Aktualności – pozostałe:

 • "Czytać - tak! Ale jak?" - relacja z wakacyjnych warsztatów w Krakowie

  Cykl kreatywnych warsztatów, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią dobiegł końca. Zachęcamy Was do sprawdzenia, jakie ciekawe aktywności podpowiedziały nam książki?

  więcej
 • Relacja z 15. Targów Książki w Krakowie

  W czasie zabaw i spotkań część zespołu przeniosła się do sali seminaryjnej, by po raz kolejny nagrodzić wystawców, którzy szczególnie przyczynili się do uatrakcyjnienia dzieciom pierwszych spotkań z literaturą. W tym roku najciekawsze zabawy literackie zorganizowało wydawnictwo Debit i wydawnictwo Zakamarki. W imieniu dzieci serdecznie im za to dziękujemy...

  więcej
 • Konkurs dla Wydawnictw - druga edycja

  Podczas tegorocznych, jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, portal Czasdzieci.pl oraz Wydawnictwo Znak zaprasza wszystkich Wydawców do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  więcej
 • Sześć wydawnictw wyróżniowych

  Targi Książki w Krakowie zakończyły się miłym akcentem dla sześciu Wydawców, którzy otrzymali vouchery na kampanie reklamowe i niezwykłe skrzydła moli książkowych.

  więcej
 • Konkurs dla rodziców - nowa edycja!

  Przez cały rok będziemy razem z Wami budować bazę pomysłów na wspólne rodzinne zabawy literackie, bo przecież czytanie książek nie polega tylko na odczytaniu treści i wsunięciu egzemplarza na półkę.

  więcej
 • Oficjalne rozpoczęcie akcji

  Oficjalne rozpoczęcie akcji Czytać – tak! Ale jak? odbędzie się podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie (4 – 7 listopada 2011), gdzie rodzice i dziennikarze będą proszeni o rekomendację odbywających się na Targach najciekawszych i najbardziej wartościowych spotkań z literaturą przeprowadzanych w konwencji zabawy dla najmłodszych. Wytypowani wydawcy otrzymują medale od dzieci i kampanie reklamowe od Portalu CzasDzieci.pl.

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018