Aktualności

Konkurs dla Wydawnictw - druga edycja

Podczas tegorocznych, jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, portal Czasdzieci.pl oraz Wydawnictwo Znak zaprasza wszystkich Wydawców do udziału w kolejnej edycji konkursu. W ramach akcji „Czytać – tak! Ale jak?” wydawnictwa będą mogły zaprezentować swoją ofertę skierowaną do dzieci. Przez cały czas trwania Targów Rodzice oraz Dziennikarze będą wybierać i rekomendować najlepsze i najbardziej wartościowe według nich formy spotkań z  literaturą, które zostały zorganizowane przez wydawnictwa dla najmłodszych uczestników  targów.

 

 

14. Targi Książki pomogły nam wyłonić sześć zwycięskich Wydawnictw, które zostały nagrodzone voucherami o łącznej sumie ok. 40 tys. zł. Konkurencja była duża, oprócz tradycyjnych już kącików plastycznych, wydawnictwa poszerzyły swoją ofertę targową dla najmłodszych o warsztaty literackie, plastyczno-edukacyjne oraz o spotkania z najbardziej cenionymi i lubianymi autorami oraz ilustratorami książki dziecięcej. Nie obyło się także bez wpadek – na niektórych stoiskach zamiast twórczych form rozwoju wyobraźni znalazł się telewizor z najmodniejszymi bajkami.

 

Mamy nadzieję, że podczas jubileuszowych

Targów Książki młodzi czytelnicy będą mile zaskoczeni szerokim wachlarzem propozycji czytelniczych przygotowanych specjalnie dla nich.  Jury będzie brało pod uwagę zarówno formę aktywności literackich przygotowanych dla dzieci, jak również jej charakter, wartość jak i wpływ na młodego Czytelnika.

 

Czym zaskoczą nas Wydawcy? Jaka będzie ich oferta? I w końcu kto zwycięży? Na te pytania już niedługo będziemy w stanie odpowiedzieć.

 

 

 

 Nagrodami w konkursie są kampanie reklamowe na portalu CzasDzieci.pl , których suma łączna wynosi 35 tys. zł.

 

Patronami honorowymi akcji jest Polska Sekcja Ibby oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Aktualności – pozostałe:

 • "Czytać - tak! Ale jak?" - relacja z wakacyjnych warsztatów w Krakowie

  Cykl kreatywnych warsztatów, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią dobiegł końca. Zachęcamy Was do sprawdzenia, jakie ciekawe aktywności podpowiedziały nam książki?

  więcej
 • Wakacyjny cykl warsztatów w Krakowie

  Zapraszamy na cykl kreatywnych, wakacyjnych spotkań dla dzieci i rodziców przy Rynku Głównym w Krakowie. Chcemy uchylić rąbka tajemnicy, skąd osoby prowadzące warsztaty biorą pomysły i jak przygotowują zajęcia, aby były dla dzieci rozwijające i atrakcyjne.

  więcej
 • Relacja z 15. Targów Książki w Krakowie

  W czasie zabaw i spotkań część zespołu przeniosła się do sali seminaryjnej, by po raz kolejny nagrodzić wystawców, którzy szczególnie przyczynili się do uatrakcyjnienia dzieciom pierwszych spotkań z literaturą. W tym roku najciekawsze zabawy literackie zorganizowało wydawnictwo Debit i wydawnictwo Zakamarki. W imieniu dzieci serdecznie im za to dziękujemy...

  więcej
 • Sześć wydawnictw wyróżniowych

  Targi Książki w Krakowie zakończyły się miłym akcentem dla sześciu Wydawców, którzy otrzymali vouchery na kampanie reklamowe i niezwykłe skrzydła moli książkowych.

  więcej
 • Konkurs dla rodziców - nowa edycja!

  Przez cały rok będziemy razem z Wami budować bazę pomysłów na wspólne rodzinne zabawy literackie, bo przecież czytanie książek nie polega tylko na odczytaniu treści i wsunięciu egzemplarza na półkę.

  więcej
 • Oficjalne rozpoczęcie akcji

  Oficjalne rozpoczęcie akcji Czytać – tak! Ale jak? odbędzie się podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie (4 – 7 listopada 2011), gdzie rodzice i dziennikarze będą proszeni o rekomendację odbywających się na Targach najciekawszych i najbardziej wartościowych spotkań z literaturą przeprowadzanych w konwencji zabawy dla najmłodszych. Wytypowani wydawcy otrzymują medale od dzieci i kampanie reklamowe od Portalu CzasDzieci.pl.

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018