Aktualności

Sześć wydawnictw wyróżniowych

14. Targi Książki w Krakowie zakończyły się miłym akcentem dla sześciu Wydawców, którzy otrzymali vouchery na kampanie reklamowe i niezwykłe skrzydła moli książkowych.

 

Rozpoczynając w czwartek akcję konkursową dla wydawców niepokoiliśmy się czy uda nam się wyłonić właśnie te wydawnictwa, które włożyły najwięcej trudu w przygotowanie dla dzieci wartościowych animacji związanych z książką. Usłyszeliśmy mnóstwo argumentów od wydawców takich jak tłumy, metraż, brak czasu, brak animatorów, brak środków...wszystkie doskonale rozumiemy ale postanowiliśmy spróbować.

 

Zadanie okazało się łatwiejsze niż myśleliśmy. Obserwowaliśmy bardzo duże stoiska, na których dzieci znajdowały jedynie stoliki i maskotki, a także (o zgrozo!) telewizor z kreskówką. Obserwowaliśmy kolorowych animatorów, którzy nie robili niczego poza wręczaniem ulotek. Niezwykle dziwiły nas bardzo duże przestrzenie z publikacjami dla najmłodszych a kompletnie tych najmłodszych pozbawione.

 

Znalazło się również kilku wydawców robiących rzeczy niezwykłe i tu też nie zastanawialiśmy się długo kogo wybrać - po prostu podwoiliśmy ilość nagród. Uznaliśmy, że wybieranie  z pośród tych, których działania uznaliśmy za bardzo wartościowe kłóciło by się z naszymi ideałami.

 

Kto zatem zwyciężył?

 

Wydawnictwo Zakamarki - z przyjemnością przekazujemy kampanię o wartości 10 000 zł - gdyż animacje prowadzone wokół książek na bardzo niewielkiej przestrzeni urzekły nas kreatywnością. Wydawnictwo miało nieustanny tłum klientów jednak ani przez moment nie dostrzegliśmy, by sprzedaż ważniejsza była od małych czytelników z zainteresowaniem zaglądających na stoisko.

 

Wydawnictwo Buka - podobnymi działaniami mamy zamiar pokazać specyfikę tego wydawnictwa jak najszerszemu gronu rodziców. Panie zachwyciły nas optymizmem (stoisko Buki miało ok 3 m), przemyślanymi działaniami dla maluchów i umiejętnością zarażania wartościami także rodziców. Dziękujemy Buce za obalenie mitu, że małe wydawnictwa na małej przestrzeni mogą niewiele.

 

kolejni to:

 

Wydawnictwo Eurograf (firma Mantel) - kompania o wartości 5 000 zł

za warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorów literatury dziecięcej bo jest to niezwykłe przeżycie dla maluchów, często trwa w małych serduszkach całe lata.

 

Wydawnictwo Święty Wojciech - kampania o wartości 5 000 zł

Pozytywnie zaskoczyła nas elastyczność na pojawiające się możliwości a także odwaga która pozwoliła oddać stoisko w ręce Joasi Krzyżanek - autorce na warsztatach której panuje ogromny bałagan :)oraz ogromna radość.

 

Wydawnictwo Epideixis - kampania o wartości 5 000 zł

Tak zaangażowanego w akcję drugiego wydawnictwa nie było. Podziwiamy zatem ducha walki ale przede wszystkim przeznaczenie bardzo dużej powierzchni wystawienniczej dla maluchów, nad których odkryciami cały czas czuwali profesjonaliści.

 

Wydawnictwo Skrzat - kampania o wartości 5 000 zł

Wydawnictwo udowodniło, że animacje dla dzieci nie są związane z dużym nakładem finansowym - wystarczyło powiedzieć że się chce i zarówno materiały plastyczne jak i miejsce znalazły się bez trudu. Gratulujemy opanowania przez dzieci sali seminaryjnej.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim wydawnictwom, które pomyślały o maluchach, dziękujemy też wydawcom, którzy współpracowali z nami organizując niezwykłe warsztaty na stoisku Czasdzieci.pl. Były to: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Aksjomat, Wydawnictwo Lektor Kleet, Polska Akcja Humanitarna, Wydawnictwo Nowa Era oraz Wydawnictwo Świat Książki.

 

Dziękujemy marce Kolorino, dzięki której dzieci miały doskonałe materiały plastyczne.

Dziękujemy Teatrowi Groteska, który przemienił nasze stoisko w prawdziwie baśniową przestrzeń.

Dziękujemy szczególnie Targom krakowskim za ogromne serce otwarte na potrzeby maluchów.

 

Na zakończenie filmik...


Aktualności – pozostałe:

 • "Czytać - tak! Ale jak?" - relacja z wakacyjnych warsztatów w Krakowie

  Cykl kreatywnych warsztatów, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią dobiegł końca. Zachęcamy Was do sprawdzenia, jakie ciekawe aktywności podpowiedziały nam książki?

  więcej
 • Wakacyjny cykl warsztatów w Krakowie

  Zapraszamy na cykl kreatywnych, wakacyjnych spotkań dla dzieci i rodziców przy Rynku Głównym w Krakowie. Chcemy uchylić rąbka tajemnicy, skąd osoby prowadzące warsztaty biorą pomysły i jak przygotowują zajęcia, aby były dla dzieci rozwijające i atrakcyjne.

  więcej
 • Relacja z 15. Targów Książki w Krakowie

  W czasie zabaw i spotkań część zespołu przeniosła się do sali seminaryjnej, by po raz kolejny nagrodzić wystawców, którzy szczególnie przyczynili się do uatrakcyjnienia dzieciom pierwszych spotkań z literaturą. W tym roku najciekawsze zabawy literackie zorganizowało wydawnictwo Debit i wydawnictwo Zakamarki. W imieniu dzieci serdecznie im za to dziękujemy...

  więcej
 • Konkurs dla Wydawnictw - druga edycja

  Podczas tegorocznych, jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, portal Czasdzieci.pl oraz Wydawnictwo Znak zaprasza wszystkich Wydawców do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  więcej
 • Konkurs dla rodziców - nowa edycja!

  Przez cały rok będziemy razem z Wami budować bazę pomysłów na wspólne rodzinne zabawy literackie, bo przecież czytanie książek nie polega tylko na odczytaniu treści i wsunięciu egzemplarza na półkę.

  więcej
 • Oficjalne rozpoczęcie akcji

  Oficjalne rozpoczęcie akcji Czytać – tak! Ale jak? odbędzie się podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie (4 – 7 listopada 2011), gdzie rodzice i dziennikarze będą proszeni o rekomendację odbywających się na Targach najciekawszych i najbardziej wartościowych spotkań z literaturą przeprowadzanych w konwencji zabawy dla najmłodszych. Wytypowani wydawcy otrzymują medale od dzieci i kampanie reklamowe od Portalu CzasDzieci.pl.

  więcej

Relacja z warsztatów

Kraków 2012

Kraków 2012

Cykl kreatywnych spotkań, które realizowaliśmy wspólnie z Empikiem, Famigą, Sztukolotnią i ŻyWą Pracownią. więcej »

Rekomendacje

mama trójki dzieci:

bardzo mądra i przemyślana AKCJA!... »

Katarzyna:

Ciekawe, sami często czytamy bajeczki a potem udajemy postaci z tych właśnie utworów, czasami brakuje nam pomysłów na zabawy, chętnie przeczytamy co robią inni... »

Mama Kasia:

Mi podoba się pomysł. Wreszcie coś głębszego i realizowanego z głową.Jestem za tym, będziemy śledzić i gratulujemy.... »

Ania:

Fantastyczny pomysł, mam nadzieję, że akcję uda się wypromować medialnie. Chciałabym, by jej idea trafiła również do przedszkoli, w których jakość literatury prezentowanej dzieciom pozostawia wiele do życzenia. Trzymam kciuki!... »

Paula i Mirek Pilars:

ZABAWA W ZMIENIANIE Naszej trzy i pół letniej córeczce czytamy codziennie wieczorem . oczywiście na zmianę. Czasem licytujemy się ile książek przeczytamy... »

Agnieszka:

akcja jest super my czytamy od urodzenia, mamy mnostwó książeczek i teraz to córeczka która ma 22 miesiące ma już swoje ulubione bajki które wybiera i przybiega do mnie i mówi baja baja tu ja co oznacza, że jest czas na czytanie.... »

jedna z mam:

Może dzięki tej akcji rodzice będą mieli gotowe pomysły od innych rodziców na to, by pokazać swoim dzieciom,że treścią książki można się bawić.Bardzo dobry pomysł.... »

Napisz co mylisz o akcji:
© CzasDzieci.pl 2018